Polerowanie lakieru Śląsk

 

Polerowanie lakieru obejmuje usługi takie jak: mycie samochodu, usuwanie wszelkich nalotów i nierówności,
usuwanie drobnych rys i odprysków, usuwanie drobnych wgniotek,
polerowanie automatyczne polegające na przywróceniu świeżości koloru i blasku, woskowanie.

polerowanie lakieru samochodu

Cena polerowania: od 200 zł do 400 zł do uzgodnienia, ustalana indywidualnie w zależności od stanu karoserii.

Najczęściej polerujemy lakier karoserii samochodu gdy przygotujemy samochód np. na wesele lub chcemy go sprzedać.

Teoria polerowania lakieru

W trakcie eksploatacji na lakierze powstają rysy różnego kształtu i głębokości a powierzchnia utlenia się stając się mniej przejrzysta. To wszystko sprawia, że światło odbija się w sposób nieuporządkowany - następuje utrata połysku. Widoczne są za to rysy na lakierze.

Powierzchnia nowego (lub dobrze wypolerowanego lakieru) jest płaska i jednolita. Promienie światła odbijają się od takiej powierzchni w sposób uporządkowany i harmonijny, tworząc zjawisko wysokiego połysku.

Celem polerowania jest korekcja defektów lakieru takich jak rysy, wżery, ślady utlenienia lakieru czy hologramy, a także wykończenie jego powierzchni na "wysoki połysk". Dzięki polerowaniu lakieru możliwe jest przywrócenie jego oryginalnej głębi nawet w przypadku jego mocnego „zużycia".

Odświeżenie powierzchni lakierniczej, ma zastosowanie głównie w przypadku samochodów, które przygotowywane są do sprzedaży. Rewitalizacja, to usługa dedykowana osobom, które chcą poprawić wygląd zewnętrzny swojego pojazdu w sposób przyjazny dla portfela. Dla entuzjastów polecamy pełną renowację lakieru, podczas tego procesu usuwamy praktycznie wszelkie zarysowania 40 - 60%, hologramy, oksydację, zmatowienia.

Renowacja lakieru - zakres oferowanych usług:

 • Usuwanie rys
 • Usuwanie hologramów / smug po polerowaniu widocznych w pełnym słońcu
 • Usuwanie zmatowień lakieru
 • Usuwanie śladów po wżerach
 • Usuwanie żywic
 • Usuwanie odkurzu
 • Usuwanie zacieków lakieru
 • Usuwanie przebarwień
 • Usuwanie odparzeń
 • Korekta odprysków
 • Poprawki po lakiernikach
 • Usuwanie morki
  U nas każdy pojazd traktowany jest indywidualnie i z wyjątkową precyzją. Po naszym zabiegu samochód używany lub nowy zachwyca wspaniałym i lepszym wyglądem niż w dniu kiedy go stworzono.
 

Ogólne zasady polerowania lakieru:

Przygotowanie lakieru

Cały proces polerowania można podzielić na dwa podstawowe etapy: przygotowanie powierzchni lakieru oraz właściwy zabieg polerowania.

Pierwszy z nich musi pozbawić lakier wszystkich zanieczyszczeń, takich jak kurz, tłuszcze lub resztki asfaltu, które mogą przyklejać się do lakieru na skutek normalnej, codziennej eksploatacji.

Samochód musi zostać dokładnie umyty i wysuszony. Oczyszczona powierzchnia lakieru pozwoli na wizualną ocenę stanu lakieru, oraz ochroni przed zarysowaniami zaistniałymi na skutek drobnych zanieczyszczeń.

Kolejnym krokiem przygotowania będzie zabezpieczenie wystających elementów karoserii, które mogą zostać uszkodzone w trakcie polerowania. Mowa o takich elementach jak klamki, plastikowe listwy wykończeniowe, kierunkowskazy czy zderzaki. W niektórych przypadkach warto jest zabezpieczyć całe elementy, w i innych wyłącznie krawędzie graniczące z polerowanymi panelami karoserii. Wykonanie zabezpieczenia odbywa się za pomocą odpowiednio wytrzymałej taśmy klejącej, która nie ulegnie przetarciu na skutek wirującego ruchu maszyny polerskiej, jednocześnie taśma musi się dać łatwo usunąć po wykonaniu całego zabiegu.

 


Cardam © 2013. Polerowanie lakieru karoserii samochodów